Nástroje řezné, bodné, oblíbené a nenahraditelné

+(420) 777042802

<< Zajímavé články

Nástroje řezné, bodné, oblíbené a nenahraditelné

Mohli byste si představit provedení manikúry a pedikúry bez použití kvalitních nástrojů

 Během manikúry a pedikúry potřebujeme mít nástroje “od A do Z” na odstranění kůžičky, až na zarostlé nehty.
Všechny nástroje, určené k provedení profesionální manikúry a pedikúry, vyrobené z kvalitní ocele. Vše, co vidíme na prodejníh pultech butiků a galanterií, nikdy nebude spolehlivým z odborného hlediska, protože kvalita kovu ze kterého jsou vyrobeny tyto nástroje, není určena pro dlouhodobé použití v salonu a nemůže zaručit důstojnou kvalitu práce. Kromě toho, je důležité, aby hlavní části budoucího nástroje byli vykovány za studena, tato metoda poskytuje pevnost, možnost kvalitního kalení kovů, a dodává nerezové vlastnosti, prodlužuje intervaly mezi broušením nástroje, což má přímou vazbu na prodloužení jeho životnosti.


Kalení nástrojů - proces není složitý v teorii, ale je umění. Nedostatečně kalené nástroje nedosahují požadovanou kvalitu, a velmi kalené nástroje mohou být nevhodné pro použití. Proces kalení spočívá v tom, že hotový polotovar nástroje se ohřeje při určité, předem stanovené teplotě, následně výdrž na teplotě a potom se rychle ochladí na pokojovou teplotu. Po kalení následuje popouštění, tj. ohřev na stanovenou teplotu, výdrž a ochlazení. Kvalitní kalené nástroje získávají jednu z nejdůležitějších vlastností - odolnost proti korozi.


Kvalita oceli, kterou nazývají - lékarská chirurgická ocel, není dostačující podmínkou pro dlouhodobé a bezproblémové použití nástrojů. V posledních letech velký význam získali různé kovové povlaky: zlepšují odolnost proti opotřebení nástrojů, dávají atraktivní vzhled, a prakticky eliminují projevy alergií na kov. Mezi nejoblíbenější povlaky patří: nitridy titanu nebo zirkonia, iridium a sloučeniny kobaltu. Při aplikaci, výrobci mají možnost měnit barvu nástrojů, od klasického zlatého nebo stříbrného odstínu do modrého, zeleného, fialového a dokonce i černého nebo červeného odstínu.

 

 

Amazing Beauty

Jak správně vybrat kleštičky na nehtovou kůžičku?


- Zavřete čelisti kleštiček a podívejte se na “patu”. Čelisti musí být pevně zavřeny, neměli byste si všimnout mezery mezi obě čelisti.
- Proveďte několik pohybů. Nástroj by měl být snadno ovladatelný.
- Zkuste udělat několik řezů na papíře nebo na buničité vatě. Kleštičky nesmí tahat materiál, měly by řezat jako po másle.
Poznámka: úhel ohybu řezné části by měl být vhodný pro metodu odstranění kůžičky, kterou používáte.

Důležité vědět!


V procesu výroby nástrojů, klíčovým bodem je vytvoření rovnováhy mezi čelistmi. Tato rovnováha je tím stabilnější, čím vyšší kvalita produktu. Rovnováha je dosažena i v procesu broušení nástrojů.
Nejnebezpečnější - zřícení nástroje k zemi, údery. Pokud se tak stane, je pravděpodobné, že váš nástroj bude nevyvážený. V tomto případě je nutno provést odbornou diagnostiku a broušení nástroju.
Je rovněž důležité - uchovávat nástroje v bezpečném obalu.

 

nejpopulárnější produkty